Σάββατο 22 Φεβρουαρίου 2014

Ανασκόπηση τελευταίων αγώνων

Λόγω αδυναμίας ανανέωσης του ιστοτόπου το Π.Α.Ο. Κοκκινόραχης θα σας παρουσιάσουμε τα τελευταία αποτελέσματα της ομάδας, καθώς επίσης νέα και σχόλια σε μία συνοπτική αναδρομή.

Τι παιχνίδι ήταν αυτό!
Τη μεγαλύτερη νίκη του τα τελευταία χρόνια με το ευρύ 5-0 σημείωσε ο Π.Α.Ο. Κοκκινόραχης απέναντι στη Δόξα Ανωγείων. Σε απίστευτη μέρα ο Ψυχογιός που πέτυχε πέντε τελικές πάσες με αποδέκτες τους Νικολακάκη (σημείωσε 2 γκολ), Καφαντάρη (σημείωσε 2 γκολ) και Μολντοβάνου (σημείωσε 1 γκολ).  Δυστυχώς η καλή εικόνα της ομάδας μας επισκιάστηκε από την απαράδεκτη συμπεριφορά του ποδοσφαιριστή της Δόξας Δ. Καρβουνιάρη απέναντι στον Αν. Νικολακάκη που κόστισε την κόκκινη κάρτα και στους δύο. Η απαράδεκτη συμπεριφορά του παίκτη των Ανωγείων συνεχίστηκε και στα αποδυτήρια, βρίζοντας χυδαιότατα. ΝΤΡΟΠΗ! Θα επανέλθουμε για το θέμα.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Χωρίς λόγια…
Την βαρύτερη ήττα του τα τελευταία χρόνια γνώρισε ο Π.Α.Ο.Κ. στο παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής με αντίπαλο τον Α.Ο. Κροκεών. Το τελικό 8-1 τα λέει όλα. Η ομάδα μας παρατάχτηκε με ενδεκάδα ανάγκης έχοντας στη βασική της σύνθεση παίκτες που δεν είχαν αγωνιστεί σε κανένα φετινό παιχνίδι. Πολλές απουσίες λόγω αρκετών τραυματισμών και εξεταστικής περιόδου. Ελάχιστες όμως οι δικαιολογίες. Το μοναδικό γκολ του «Ομίλου» σημείωσε ο Αντώνης Μπάλτσας.

Ήττα σοκ
Την απρόσμενη ήττα, με βάση την εικόνα του παιχνιδιού, νώρισε ο «Όμιλος» από τον Α.Ο. Χρυσάφων με 0-1 για την 12η αγωνιστική της Β’ ερασιτεχνικής κατηγορίας. Σε καλή μέρα Σπυράκης και Ψυχογιός, όμως η μόνη αξιόλογη φάση στο πρώτο ημίχρονο ήταν μία χαμένη ευκαιρία από τον Ψυχογιό.  Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες μπήκαν αποφασισμένοι να πάρουν τη νίκη, έχοντας 3-4 καλές ευκαιρίες. Όμως η μπάλα δεν μας έκανε το χατίρι. Αντίθετα στη μοναδική αξιόλογη ευκαιρία των αντιπάλων κατέληξε στα δίχτυα μας. Αρνητικότατη η εικόνα του διαιτητή που, εκτός των άλλων, έληξε το παιχνίδι περίπου 10 λεπτά νωρίτερα. Απαράδεκτη συμπεριφορά από δύο παίκτες εκατέρωθεν! Θα επανέρθουμε για τον συγκεκριμένο αγώνα.

Βαριά ήττα από Τρινασιακό
Με το ευρύ σκορ 6-1 κέρδισε ο Τρινασιακός την Κοκκινόρραχη για την 11η αγωνιστική του Β’ ΕΠΣΛ στο γήπεδο της Σκάλας. Το σκορ ήταν από το 35’ 4-0, με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο. Ο «Όμιλος» δεν βρέθηκε ποτέ στο γήπεδο στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη μπήκε πιο μαχητικά και μείωσε με τον Γιώργο Καφαντάρη σε 4-1. Το τελικό 6-1 διαμορφώθηκε στο 89’. Με πολλές απουσίες αλλά δίχως δικαιολογίες ο Π.Α.Ο.Κ.